Lokalna Grupa Działania

Dokumenty

PROW 2007-2013

Konkursy

Polecamy


 
portal rolniczy
30 stycznia 2017r.
Szanowni Państwo!

Dziennik Łódzki rozpoczął plebiscyt polegający na wyborze głosami czytelników i internautów osoby do tytułu „CZŁOWIEK ROKU 2016 POWIATU OPOCZYŃSKIEGO". Informujemy, że po raz drugi do tego zaszczytnego tytułu został nominowany Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń" Dominik Niemirski. Lista dokonań Dominika jest bardzo długa i obfituje w wiele pomyślnie zrealizowanych inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego oraz regionu. Integracja społeczności lokalnej, pomoc osobom potrzebującym, wydarzenia kulturalne i edukacja międzypokoleniowa... są to obszary jego wyjątkowej aktywności. Niewątpliwie największym jego osiągnięciem jest powołanie stowarzyszenia Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń", któremu prezesuje od 2010 roku. Zachęcamy do udostępnienia tej informacji oraz głosowania na Dominika.

Link do głosowania - kliknij TUTAJ.

Głosowanie odbywać się będzie za pomocą SMS Premium [Aby zagłosować, wyślij SMS o treści: COP.9 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)] oraz za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk. Głosować można codziennie do 24.02.2017 do godz. 21.59.
 
 
7 grudnia 2016r.

Długa i wyczerpująca trasa, znakomita pogoda oraz świetna atmosfera - tak można ocenić przebieg I Rajdu Pieszego "Andrzejkowy survival", zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką" oraz Urząd Gminy i Miasta

Zdążyli przed zimą i pobili rekord


Propagowanie turystyki pieszej jako formy aktywnego wypoczynku należy do priorytetowych celów drzewickiej LGD. Stowarzyszenie regularnie organizuje rajdy po okolicy, cieszące się wśród mieszkańców niesłabnącą popularnością. "Andrzejkowy survival" stanowi kontynuację imprez skierowanych do miłośników pieszych wędrówek.

 

Pierwsza edycja rajdu o tej nazwie odbyła się w minioną sobotę, 26 listopada. W porównaniu z ubiegłoroczną wyprawą przeprowadzoną w podobnym terminie, miała jeszcze lepszą frekwencję. Zgromadziła 64 osoby w różnym wieku - od dzieci po seniorów. Jak zawsze dopisali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Byli też gimnazjaliści oraz przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej a nawet Przedszkola Samorządowego.Po godz. 9.30 wszyscy stawili się na zbiórce obok orlika. Zostali powitani przez prezesa LGD "Nad Drzewiczką" Andrzeja Krzyżanowskiego, otrzymując mapki i wodę mineralną. Zgodnie z planem, o godz. 10.00 wyruszyli na trasę. Przewodnikiem był Waldemar Pęczkowski, kolumnę rajdu zamykał Witold Chotecki, pełniąc funkcję tzw. latarni, a pomocą medyczną służyła Irena Kwiecień.
Trzeba przyznać, że piechurzy mieli szczęście do pogody. W sobotę było rześko, ale jeszcze bez mrozu (kilka stopni powyżej zera), a co najważniejsze nie padało. Po nocnych mgłach od rana świeciło słońce, dzięki czemu szło się znakomicie. Pierwsza część trasy prowadziła ulicą Stawową, ścieżką pieszo-rowerową i wzdłuż brzegów jeziora. Po przejściu przez drogę powiatową w Dąbrówce grupa weszła do lasu, by na piątym kilometrze skierować się ku Radzicom Małym. Dwa kilometry dalej z polnej drogi odbiła na północny wschód i już lasem - malowniczym i pagórkowatym szlakiem - dotarła na Żurawią Górę. Licznik przebytych kilometrów przekraczał wtedy cyfrę dziewięć.To była jednak dopiero połowa trasy. Druga część marszruty okazała się równie wymagająca - głównie z powodu narastającego zmęczenia. Najpierw wiodła na południe, później obok Domku Myśliwskiego i w kierunku Żdżarów, a następnie na zachód i w końcu do Drzewicy.
Na metę usytuowaną na skraju lasu przy ul. Północnej piechurzy dotarli o godz. 14.00. Jak się okazało, pokonali 18,5 km, co jest rekordem rajdów LGD. Zanotowali czas 3 godz. i 28 min (bez wliczania przerw na odpoczynek) oraz średnią prędkość 5,5 km/h. Wszystkim należą się wielkie brawa!
Na zmęczonych, ale zadowolonych uczestników rajdu czekały kolejne atrakcje. Przy ognisku rozpalonym przez strażaków OSP w Jelni można było się ogrzać, piekąc kiełbaski, chleb czy ziemniaki. Rozegrano także konkurencje sprawnościowe z nagrodami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Gminy i Miasta. W konkursie skakanki na czas wygrała Klaudia Smolarek, w rzucie szyszką Karolina Bąkiewicz,a rzut jajkiem przyniósł triumf drużynie Bartek Reguła - Maciek Bartos. Podczas podsumowania rajdu zwycięzcy konkursów otrzymali sprzęt sportowo-turystyczny. Kilkadziesiąt nagród oraz gadżetów promocyjnych rozlosowano wśród wszystkich zebranych. Puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu odebrał 6-letni Mateusz Mazur. Organizatorzy pogratulowali piechurom rekordu i kondycji, dziękując za wzorową współpracę na trasie oraz miłą atmosferę. Oczywiście zaprosili na przyszłoroczne rajdy LGD. Najbliższy już w maju.Tekst i fotografie - Waldemar Pęczkowski (TOP Opoczyński).
 
21 listopada 2016r.

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek na 1 edycję rajdu pieszego pn.: „Andrzejkowy survival”, który odbędzie się 26 listopada 2016r.
15-kilometrowy szlak wiodący głównie terenami leśnymi powinien okazać się bardzo atrakcyjny dla wszystkich uczestników rajdu. Zaplanowana trasa jest dość wymagająca, a aura również okazać się może kapryśna, dlatego koniecznie należy przyjść w odpowiednim stroju, zwracając uwagę przede wszystkim na obuwie, które bez problemu poradzi sobie z ewentualnym błotem na trasie. Na uczestników rajdu jak zwykle czeka mnóstwo atrakcji w postaci konkursów i zawodów sportowych, a do osób, które niekoniecznie widzą się w roli faworytów tych konkurencji, być może uśmiechnie się szczęście w losowaniu. Zgłoszenia udziału w rajdzie potrwają do 24 listopada (czwartek), godz. 12.00. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Opoczyński TOP. Szczegóły dotyczące rajdu znajdą Państwo w załącznikach.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania:

 
9 czerwca 2016r.

Wysoka frekwencja, piękne słońce i trochę deszczu, wymagająca trasa oraz moc atrakcji z przyrodniczymi niespodziankami – tak w skrócie można podsumować przebieg VIII Drzewickiego Rajdu Pieszego "Z kijami albo bez"

Dolina Brzuśni, opalenizna i ...zaskroniec

Impreza zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką" we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta oraz Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyła się w sobotę, 21 maja – dzień po ósmej rocznicy oficjalnego zarejestrowania LGD. Miała na celu propagowanie turystyki pieszej jako formy aktywnego wypoczynku oraz poznawanie obszaru gminy Drzewica i sąsiednich gmin.
Po raz kolejny spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło 82 piechurów w różnym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zabrakło rodziców, nauczycieli oraz uczestników projektu "Nasze ekopodróże - edukacja ekologiczna w Gimnazjum im. Jana Pawła II".
Wszystkich zebranych przy ruinach starego młyna na ul. Słowackiego powitał prezes LGD "Nad Drzewiczką" Andrzej Krzyżanowski, który przeprowadził odprawę, życząc powodzenia na trasie. Kilkanaście minut po godz. 10.00, przy pięknym, majowym słońcu zwarta grupa ruszyła w drogę.
Rolę przewodników pełnili Waldemar Pęczkowski i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego SP im. Polskich Olimpijczyków Mateusz Kwaśniak. Obsługą rajdu zajmowali się ponadto Antek Kwaśniak oraz tatusiowie startujących dzieci: Adam Reguła, Marek Bogatek i Sławomir Babisz. Jak zawsze, pomocą medyczną służyła wiceprezes LGD Irena Kwiecień. O bezpieczeństwo piechurów dbali niezawodni strażacy z OSP w Drzewicy, którzy zabezpieczali drogi dojazdowe do trasy rajdu i zapewnili wóz techniczny.
Na miłośników pieszych wędrówek czekała bardzo atrakcyjna trasa w pięknych okolicznościach przyrody. Po przejściu przez kładkę na Drzewiczce, już za ulicą Sikorskiego, turyści obrali kurs na dolinę Brzuśni. Obszar położony na południe od Drzewicy – wzdłuż granicy województw łódzkiego i mazowieckiego - obfituje w wiele urokliwych miejsc.
Idąc szlakiem Hubala, grupa dotarła do rzeki, a potem skierowała się w stronę Antoniowa i Bielin (gm. Gielniów), gdzie po raz pierwszy odpoczęła. Za Bielinami ponownie weszła do lasu i w pobliżu tartaku pokonała Brzuśnię kolejną kładką. Po prawie 7,5 km marszu dotarła na polanę przy leśnym stawie na południowy wschód od Brzustowca. Tu czekali drzewiccy strażacy z ogniskiem.
Pieczone kiełbaski pozwoliły zregenerować siły przed kolejnymi atrakcjami – konkursami i zawodami sportowymi. Każdy chętny mógł spróbować sił w konkurencji utrzymania równowagi na taśmie slackline. Rozegrano rzuty szyszkami do celu, biegi w workach i  rzuty jakiem w parach. Odbył się także konkurs pn. matrioszka, który polegał na jak najszybszym założeniu pełnego ubioru bojowego OSP.
Konkurencje przyniosły dużo emocji i zabawy. W międzyczasie w centrum zainteresowania znalazł się ...zaskroniec, złapany przez jednego z młodych piechurów, wyraźnie obeznanego w zoologii.  Po sesji fotograficznej wąż oczywiście został wypuszczony na wolność.
Ostatniemu, 4,5-kilometrowemu odcinkowi trasy towarzyszył przelotny deszcz na ochłodę. Bocznymi drogami Brzustowca i tunelem pod torami kolejowymi grupa dotarła do Drzewicy. Na mecie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji wszyscy zameldowali się zgodnie z planem - przed godz. 15.00. Jak pokazała mapa satelitarna, podczas marszruty przebyli 12 km.
Uroczyste podsumowanie imprezy, poprowadzone przez Irenę Kwiecień, miało miejsce pod dachem tzw. kręgu, dlatego rzęsty deszcz nikomu nie przeszkadzał. Były podziękowania, gratulacje oraz trofea i nagrody (sprzęt sportowo-turystyczny) zakupione ze środków gminy.
Puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu otrzymał niespełna 6-letni Mateusz Mazur. Nagrody rzeczowe odebrali zwycięzcy konkursów: Zosia Kwaśniewska (slackline), Piotrek Zawada (rzut szyszkami), Bartek Reguła (skoki w workach), Dawid Neska i Tomek Fatalski (rzut jajkiem) i Justyna Babisz (matrioszka). Kolejne nagrody, a także talony na zakup lodów w jednym z drzewickich marketów, zostały rozdane drogą losowania.
Miłośnicy turystyki pieszej wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni. Już teraz czekają na kolejną, dziewiątą edycję rajdu.

Tekst umieszczony dzięki uprzejmości Tygodnika Opoczyńskiego.

 
8 czerwca 2016r.
Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” zaprasza na Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w dniu 15 czerwca 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy. Spotkanie rozpocznie się  o godz. 14.15.

Proponowany porządek zebrania:
1.    Otwarcie zebrania.
2.    Przedstawienie proponowanego porządku obrad.
3.    Przyjęcie porządku obrad.
4.    Wybór przewodniczącego, sekretarza oraz protokolanta zebrania.
5.    Sprawdzenie kworum i prawomocności zebrania.
6.    Wybór komisji skrutacyjnej.
7.    Wybór komisji uchwał i wniosków.
8.    Przedstawienie:
     a)    sprawozdania merytorycznego z działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2015;
     b)    sprawozdania finansowego wraz z informacją dodatkową z działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2015.
9.    Dyskusja nad sprawozdaniami.
10.    Podjęcie uchwał w sprawie:
     a)    zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego z działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2015;
     b)    zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz z informacją dodatkową z działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2015.
11.    Przedstawienie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia LGD „Nad Drzewiczką”.
12.    Podjęcie uchwał w sprawie:
     a)    zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia LGD „Nad Drzewiczką”;
     b)    udzielenia absolutorium Zarządowi.
13.    Wybór członków władz statutowych stowarzyszenia:
     a)    Zarządu LGD „Nad Drzewiczką”;
     b)    Komisji Rewizyjnej LGD „Nad Drzewiczką”.
14.    Podjęcie uchwał w sprawie:
     a)    wyboru członków Zarządu LGD „Nad Drzewiczką”;
     b)    wyboru członków Komisji Rewizyjnej LGD „Nad Drzewiczką”.
15.    Ukonstytuowanie się Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.
16.    Wolne wnioski, sprawy różne.
17.    Zamknięcie Zebrania.

Z uwagi na ważność zagadnień przewidzianych w programie obrad, prosimy o niezawodne przybycie.

Prezes Zarządu LGD „Nad Drzewiczką”
(-) Andrzej Krzyżanowski
 
13 maja 2016r.

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski, Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” oraz Przewodniczący Samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy Mateusz Kwaśniak zapraszają wszystkich miłośników pieszych wędrówek na 8. edycję Drzewickiego Rajdu Pieszego „Z kijami albo bez”, która odbędzie się 21 maja 2016 roku.
15-kilometrowa trasa wiodąca głównie terenami leśnymi powinna okazać się bardzo atrakcyjna dla wszystkich uczestników Rajdu. Jak zwykle na uczestników rajdu czeka mnóstwo atrakcji w postaci konkursów i zawodów sportowych, a do osób, które niekoniecznie widzą się w roli faworytów tych konkurencji, być może uśmiechnie się szczęście w losowaniu. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w załącznikach. Serdecznie zapraszamy !!!

Do pobrania:

 
2 luty 2016r.

Szanowni Państwo,

Dziennik Łódzki rozpoczął plebiscyt "Człowiek Roku 2015" powiatów województwa łódzkiego. Kandydaci do tego tytułu to osoby, które mają pozytywny wpływ na życie w naszych powiatach, miastach i gminach.

Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE WŚRÓD KANDYDATÓW O ZASZCZYTNY TYTUŁ "CZŁOWIEK ROKU 2015 POWIATU OPOCZYŃSKIEGO" ZNALAZŁ SIĘ PREZES ZARZĄDU DRZEWICKIEGO CENTRUM WOLONTARIATU "OFIARNA DŁOŃ" DOMINIK NIEMIRSKI.

Dominik ma 23 lata i jest założycielem oraz prezesem Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń". Pochodzi z Drzewicy, gdzie prężnie działa na rzecz swojego środowiska. Szczególnie pomaga tym, którzy są biedni i potrzebujący. DCW "Ofiarna dłoń" założył, gdy miał 18 lat. Widać, ze była to dorosła, świadoma, a przede wszystkim odpowiedzialna decyzja - nigdy nie poddał się, mimo wielu przeciwności losu. Jest młodym, energicznym człowiekiem z tysiącem pomysłów na minutę. Lubi bezinteresownie pomagać, a jego poświecenie zostało docenione przez samego Prezydenta RP - Dominik otrzymał brązowy Krzyż Zasług, który przyznawany jest obywatelom przynoszącym korzyści państwu i innym ludziom.

Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się 22 stycznia i potrwa do 12 lutego do północy.

Głosować można na trzy sposoby:

 • za pomocą SMS Premium – 22.01.2016 od godz. 9.00 do 12.02.2016 do godz. 23.59.59, 1 SMS to 10 głosów oddanych na wybranego kandydata.
 • za pomocą strony www.dzienniklodzki.pl [1] – 22.01.2016 od godz. 9.00 do 29.01.2016 do godz.16.00, 1 klik to jeden głos oddany na wybranego kandydata. Dziennie można oddać 3 głosy na wybranego kandydata.
 • za pomocą aplikacji Facebook - 22.01.2016 od godz. 9.00 do 12.02.2016 do godz.16.00. 1 klik to 3 głosy na wybranego kandydata. Dziennie można oddać jeden klik na wybranego kandydata.

A MY GORĄCO PAŃSTWA ZACHĘCAMY DO ODDANIA SWOJEGO GŁOSU NA DOMINIKA ZA POŚREDNICTWEM STRONY HTTP://WWW.DZIENNIKLODZKI.PL/PLEBISCYT/KARTA/DOMINIK-NIEMIRSKI,32211,1514697,T,ID,KID.HTML[2].

GŁOSOWAĆ MOŻNA CODZIENNIE :)

Pozdrawiamy!

 
20 stycznia 2016r.

Pragniemy poinformować iż beneficjenci, którzy otrzymali płatność końcową w latach 2010, 2011, 2012, 2013 i 2014 r. zobowiązani są do złożenia ankiety monitorującej do dnia 31.01.2016r.
Ankietę monitorującą należy złożyć w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, przy al. Piłsudskiego 8 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 95-051 Łódź.

Formularz ankiety monitorującej wraz instrukcją dostępny jest poniżej:

Nr umów małych projektów, do których należy wypełnić ankiety monitorujące:

 • 00137-6930-UM0540165/10 – osoba fizyczna „Rozwój potencjału społecznego mieszkańców Gminy Drzewica poprzez podnoszenie wiedzy z zakresu I-szej pomocy przedmedycznej”
 • 01113-6930-UM0540185/13 – Ludowy klub Kajakowy Drzewica „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej poprzez utworzenie boiska do gry w kajak polo”
Nr umów z działania ODNOWA I ROZWÓJ WSI  Gminy i Miasta Drzewica, do których należy wypełnić ankiety monitorujące:
 • 00122-6930-UM0530026/10
 • 00597-6930-UM0530017/12
 • 00589-6930-UM0530015/12
 • 00571-6930-UM0530016/12
Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

Prosimy o potraktowanie sprawy jako bardzo ważnej.
 
19 stycznia 2016r.
Piechurzy zdobyli Żurawią GóręJuż po raz siódmy Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką" zorganizowała Drzewicki Rajd Pieszy "Z kijami albo bez...". Impreza promująca zdrowy styl życia poprzez aktywny wypoczynek oraz poznawanie obszaru gminy Drzewica odbyła się 28 listopada.
Miłośnicy pieszych wędrówek nigdy nie zawodzą. Nie straszny im ani upał, ani chłód. Mimo niskiej temperatury sobotni rajd zgromadził prawie 50 osób w różnym wieku. Dopisali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków – uczestnicy programu "Multisport" i zawodnicy LKK Drzewica, gimnazjaliści oraz przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Nie zabrakło również dorosłych piechurów.
Zbiórka miała miejsce o godz. 9.30 na placu obok drzewickiego orlika. Po powitaniu przez prezesa LGD "Nad Drzewiczką" Andrzeja Krzyżanowskiego, rozdaniu odblaskowych numerków i wody mineralnej grupa wyruszyła na trasę. Przewodnikiem po raz pierwszy był Waldemar Pęczkowski, kolumnę rajdu już tradycyjnie zamykał Witold Chotecki, pełniąc funkcję tzw. latarni, a pomocą medyczną służyła Irena Kwiecień.
Pierwsza część trasy prowadziła ulicą Stawową, ścieżką pieszo-rowerową i wzdłuż brzegów jeziora na Dąbrówkę, Tam na piechurów czekał policyjny radiowóz, który zabezpieczał przejście przez drogę powiatową. Już w lesie turyści obrali kurs na Żurawią Górę (208,2 m n.p.m). Do celu dotarli, gdy licznik przebytych kilometrów pokazywał cyfrę 8. Wejście na zalesioną górę najbardziej stromym, zachodnim zboczem było wielką frajdą dla młodszych uczestników rajdu. Na szczycie dzieci z ciekawością wysłuchały legendy o Żurawiej Górze, opowiedzianej przez prezesa Krzyżanowskiego.
W drodze powrotnej piechurzy początkowo szli na południe, ale że mieli bardzo dobre tempo, postanowili wydłużyć drogę, skręcając w kierunku Domku Myśliwskiego i  Żdżar. Na metę usytuowaną na skraju lasu przy ul. Północnej w Drzewicy dotarli przed godz. 14.00. Biorąc pod uwagę dystans (14 km i 714 m), wymagającą trasę ze stromymi podejściami oraz pogodę, wielkie brawa należą się wszystkim startującym, a szczególnie najmłodszym dzieciakom, które dały radę.
Na mecie organizatorzy przygotowali kolejne atrakcje. Przy ognisku rozpalonym przez strażaków OSP w Brzustowcu można było się ogrzać i upiec kiełbaski. Wiele emocji przyniosły konkurencje sprawnościowe z nagrodami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W konkursie skakanki na czas wygrał Maciek Bartos, w zwisie na drążku Bartosz Zwolski, natomiast w rzucie szyszką Sylwek Składowski. Konkurencja rzutu jajkiem przyniosła triumf Antkowi Kwaśniakowi z mamą.
Podczas uroczystego podsumowania rajdu zwycięzcy konkursów otrzymali sprzęt sportowo-turystyczny. Nagrody rozlosowano także wśród wszystkich uczestników imprezy. Tradycyjny puchar dla najmłodszego piechura odebrał Szymek Kwiecień.
Według zgodnej opinii startujących, VII Drzewicki Rajd Pieszy "Z kijami albo bez..." był bardzo udany, co bardzo cieszy organizatorów wydarzenia.
Zarząd LGD „Nad Drzewiczką” pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji rajdu Waldemarowi Pęczkowskiemu, Małgorzacie Smolarskiej oraz strażakom z OSP w Brzustowcu.
Zdjęcia i relacja z rajdu umieszczona dzięki uprzejmości redakcji Tygodnika Opoczyńskiego.
 
24 listopada 2015r.
Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" oraz Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy serdecznie zapraszają na uroczystą Galę "Filantrop Roku 2015" połączoną z obchodami Jubileuszu 5-lecia działalności
Centrum Wolontariatu w Drzewicy
. Wydarzenie to odbędzie się W DNIU 28 LISTOPADA 2015 ROKU (SOBOTA) w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy, ul. Stawowa 27A. Otwarcie Gali o godzinie 16.00.

W ramach wydarzenia:
 •     - podsumowanie 5-lat działalności Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń",
 •     - rozstrzygnięcie konkursu o tytuł honorowy "FILANTROP ROKU 2015",
 •     - rozstrzygnięcie konkursu literackiego "RÓŻNE OBLICZA WOLONTARIATU".

Gwiazda wieczoru - Zespół NONA!

 
18 lstopada 2015r.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek na 7 edycję Drzewickiego Rajdu Pieszego „Z kijami albo bez”, która odbędzie się 28 listopada 2015 roku.

14-kilometrowa trasa wiodąca głównie terenami leśnymi powinna okazać się bardzo atrakcyjna dla wszystkich uczestników Rajdu. Jak zwykle na uczestników rajdu czeka mnóstwo atrakcji w postaci konkursów i zawodów sportowych, a do osób, które niekoniecznie widzą się w roli faworytów tych konkurencji, być może uśmiechnie się szczęście w losowaniu.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w załącznikach.

Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania:

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

Strona 3 z 24

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Kalendarz

wrzesień 2018
pwścpsn
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

LGD w TVP