Lokalna Grupa Działania

Dokumenty

PROW 2007-2013

Konkursy

Polecamy


 
portal rolniczy
8 listopada 2017r. Email
Rajd pieszy „II Andrzejkowy survival”


Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek na 2. edycję rajdu pieszego pn.: „Andrzejkowy survival”, który odbędzie się 25 listopada 2017r.
15-kilometrowy szlak wiodący głównie terenami leśnymi powinien okazać się bardzo atrakcyjny dla wszystkich uczestników rajdu. Zaplanowana trasa jest dość wymagająca, a aura również okazać się może kapryśna, dlatego koniecznie należy przyjść w odpowiednim stroju, zwracając uwagę przede wszystkim na obuwie, które bez problemu poradzi sobie z ewentualnym błotem na trasie.

Na uczestników rajdu jak zwykle czeka mnóstwo atrakcji w postaci konkursów i zawodów sportowych, a do osób, które niekoniecznie widzą się w roli faworytów tych konkurencji, być może uśmiechnie się szczęście w losowaniu.

Zgłoszenia udziału w rajdzie można składać do dnia 23 listopada (czwartek), godz. 12.00.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Opoczyński TOP. Szczegóły dotyczące rajdu znajdą Państwo w załącznikach.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania:

 
17 lipca 2017r.
Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX EDYCJĘ KONKURSU „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:
 1. 1. PRACE NAUKOWE (M. IN. PRACE DOKTORSKIE), POPULARNO-NAUKOWE I INNE NIENALEŻĄCE DO TYCH DWÓCH KATEGORII, ALE PREZENTUJĄCE SZCZEGÓLNIE INSPIRUJĄCE I INNOWACYJNE SPOJRZENIE NA PROBLEMATYKĘ ROZWOJU WSI;
 2. 2. PRACE PREZENTUJĄCE DOROBEK KULTUROWY KRAJU I REGIONU, OPISUJĄCE INICJATYWY LOKALNE, DZIEDZICTWO HISTORYCZNE WSI (MONOGRAFIE WSI, ARCHIWALNE ZBIORY ZDJĘĆ STANOWIĄCE ELEMENT DOKUMENTACJI, PAMIĘTNIKI) ORAZ PRACE ILUSTRUJĄCE PRZYKŁAD SUKCESU W ROZWOJU POLSKIEJ WSI.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników. Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 28 LIPCA 2017 R.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora WWW.FDPA.ORG.PL oraz są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: PAULINA DYMIŃSKA, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 695116110; 22 864 03 90; fax 22 864 03 61. Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej WWW.FDPA.ORG.PL oraz na WWW.FACEBOOK.COM/FUNDACJA.FDPA.


Patronat honorowy: POLSKI KOMITET DO SPRAW UNESCO
Patroni medialni: WITRYNAWIEJSKA.ORG.PL, KULTURALUDOWA.PL

Załączniki:

 
21 czerwca 2017r.
Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” serdecznie zaprasza członków LGD na Walne Zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 27 czerwca 2017 r (tj. wtorek). o godz. 14.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy, ul. Stawowa 27 A.

Proponowany porządek zebrania:
 1. Otwarcie zebrania.
 2. Przedstawienie proponowanego porządku obrad.
 3. Przyjęcie porządku obrad.
 4. Wybór przewodniczącego, sekretarza oraz protokolanta zebrania.
 5. Sprawdzenie kworum i prawomocności zebrania.
 6. Wybór komisji uchwał i wniosków.
 7. Przedstawienie:
  1. sprawozdania merytorycznego z działalności Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2016;
  2. sprawozdania finansowego wraz z informacją dodatkową z działalności Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2016.
 8. Dyskusja nad sprawozdaniami.
 9. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1. zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego z działalności Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2016;
  2. zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz z informacją dodatkową z działalności Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” za rok 2016.
 10. Przedstawienie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia LGD „Nad Drzewiczką” za rok 2016.
 11. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1. zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia LGD „Nad Drzewiczką”;
  2. udzielenia absolutorium Zarządowi.
 12. Omówienie zmian w statucie.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia nowego statutu Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką”.
 14. Wolne wnioski, sprawy różne.
 15. Zamknięcie zebrania.
Z uwagi na ważność zagadnień przewidzianych w programie obrad, prosimy o niezawodne przybycie.
 
19 czerwca 2017r.

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach tzw. grantów. O środki finansowe w wysokości 5-50 tys. zł. mogą ubiegać się przede wszystkim organizacje pozarządowe.

Zakres tematyczny operacji:

 • Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych - zobacz więcej...
 • Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych - zobacz więcej...

Termin składania wniosków: 30.06.2017 r. - 14.07.2017 r.

 
8 czerwca 2017r.
Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Prezes Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica Maria Smolarska serdecznie zapraszają miłośników sportowej rywalizacji na regaty kajakowe pn. „Drzewickie slalomy”. Zawody odbędą się w dniu 17 czerwca 2017 r. (sobota), start o godz. 10.00.
Zadanie pn. „Drzewickie slalomy” jest współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.


 
1 czerwca 2017r.
LGD "Nad Drzewiczką" we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta zorganizowała dziewiątą edycję Drzewickiego Rajdu Pieszego "Z kijami albo bez"

Adrenalina w dolinie Brzuśni

Cykliczna impreza ma na celu propagowanie turystyki pieszej jako formy aktywnego wypoczynku oraz poznawanie obszaru gminy Drzewica i sąsiednich gmin. Za każdym razem gromadzi liczne grono miłośników pieszych wędrówek.
Nie inaczej było w ciepłą i słoneczną sobotę, 27 maja. Na zbiórkę obok starego młyna przy ul. J. Słowackiego stawiło się 58 piechurów w różnym wieku - od kilkuletnich dzieci po dorosłych. Nie zabrakło uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, nauczycieli oraz rodziców. Były nawet dwie mamy z wózkami. Zorganizowane grupy wystawiły SP im. Polskich Olimpijczyków i WZT w Drzewicy.  
Zebranych powitał główny organizator rajdu, prezes LGD "Nad Drzewiczką" Andrzej Krzyżanowski, który przeprowadził odprawę, rozdając mapki z numerami startowymi. Po godzinie 10.00 kolumna wyruszyła na trasę (nieco inną niż w ubiegłym roku). Funkcję przewodnika pełnił Mateusz Kwaśniak, natomiast rolę tzw. czerwonej latarni Witold Chotecki. Wóz techniczny zapewnili strażacy z OSP w Dąbrówce.
Po przejściu kładki na Drzewiczce i mostu na Brzuśni przy ul. W. Sikorskiego piechurzy weszli do lasu, obierając kurs na południe. Szli urokliwą doliną Brzuśni i częściowo szlakiem Hubala wzdłuż granicy województw łódzkiego i mazowieckiego. Pokonali tory kolejowe linii Tomaszów Maz. - Radom, by w Bielinach ponownie wkroczyć na teren leśny. W pobliżu tartaku między Bielinami a Gielniowem zawrócili na północ w kierunku Drzewicy.
Trzeba przyznać, że trasa okazała się nie tylko atrakcyjna krajobrazowo, ale i wymagająca fizycznie. Miała coś z surwiwalu - kilka stromych podejść, mocno piaszczystych odcinków oraz dzikich przepraw przez rzekę, które dawały naprawdę duży zastrzyk adrenaliny. Mimo niemałego wysiłku oraz tnących komarów nikt nie narzekał, bo humory dopisywały i szło się znakomicie.
Na metę usytuowaną na tzw. ziemi ognistej niedaleko ulicy W. Sikorskiego cała grupa dotarła ok. godz. 14.30. GPS pokazał, że w trakcie marszu pokonała prawie 12,5 km.
Na leśnej polanie rozpalono ognisko. przy którym można było zregenerować siły, posilając się pieczonymi kiełbaskami. Później przyszedł czas na zabawy sprawnościowe, jak zawsze bardzo emocjonujące. Tym razem górą były dziewczęta. W konkurencji rzutów balonem indywidualnie najlepsza okazała się Olga Kowalska, natomiast w duetach wygrała para Maja Stolarczyk - Aleksandra Wójcik. Rzut szyszką do celu przyniósł triumf Aleksandrze Wójcik, natomiast rzut jajkiem parze Oliwia Smolarek - Izabela Nowak.
Podczas podsumowania imprezy zwyciężczynie odebrały nagrody rzeczowe. Pozostały sprzęt sportowo-rekreacyjny a także gadżety promocyjne gminy zostały rozlosowane wśród startujących. Tradycyjny puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu przypadł 3-letniej Mai Jaciubek. Nagrody zostały zakupione ze środków UGiM oraz Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na zakończenie prezes Krzyżanowski podziękował wszystkim za udział w rajdzie i bardzo sympatyczną atmosferę. Zaprosił na kolejne akcje turystyczno-rekreacyjne organizowane przez naszą LGD.
Autor tekstu: red. Waldemar „pe” Pęczkowski
Tekst opublikowany dzięki uprzejmości Tygodnika Opoczyńskiego.
 
15 maja 2017r.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką”
zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek na 9. edycję Drzewickiego Rajdu Pieszego „Z kijami albo bez”, która odbędzie się 27 maja 2017 r. 14-kilometrowa trasa wiodąca głównie terenami leśnymi powinna okazać się bardzo atrakcyjna dla wszystkich uczestników Rajdu. Na uczestników rajdu czekają oprócz pięknych krajobrazów czekają m.in. atrakcje w postaci konkursów. Nie zabraknie losowania tzw. „szczęśliwego numerka”. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w załącznikach.
Do pobrania:
 
31 marca 2017r.

 
23 marca 2017r.
Kolejna inicjatywa LGD "Nad Drzewiczką", propagująca turystykę pieszą jako formę aktywnego wypoczynku, okazała się strzałem w dziesiątkę

Aktywne walentynki na zaśnieżonym szlaku

W sobotę, 11 lutego odbył się I Walentynkowy Rajd Pieszy, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką" oraz Urząd Gminy i Miasta pod patronatem Tygodnika Opoczyńskiego. Mimo dość dużego mrozu zgromadził sześćdziesięcioro uczestników - od przedszkolaków po seniorów. Nie zabrakło dzieci z rodzicami, zorganizowanych grup uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków i Gimnazjum im. Jana Pawła II, przedstawicieli Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także pań i panów uprawiających nordic walking.

 

Oficjalne otwarcie miało miejsce na orliku. Zebranych powitał prezes LGD "Nad Drzewiczką" Andrzej Krzyżanowski, który przedstawił program dnia i rozdał mapki z numerkami startowymi. Kilkanaście minut po godz. 10.00 piechurzy wyruszyli na zaśnieżoną trasę. Funkcję przewodnika pełnił Waldemar Pęczkowski, kolumnę rajdu zamykał Witold Chotecki, natomiast pomocą medyczną służyła Irena Kwiecień. Trzeba przyznać, że szło się znakomicie. Od rana świeciło słońce, dlatego minusowa temperatura nie dawała się tak mocno we znaki.
Pierwsza część trasy prowadziła ulicą Stawową, ścieżką pieszo-rowerową oraz gruntową drogą wzdłuż brzegów jeziora. Po przejściu przez drogę powiatową w Dąbrówce piechurzy weszli do lasu i niedługo później mieli okazję zaobserwować rodzinę saren. Pod koniec czwartego kilometra odbyli pierwszy dłuższy postój, który wykorzystali na łyk gorącej herbaty i posilenie się. Przed nimi był bowiem najcięższy, dwukilometrowy odcinek pod górkę. Dodatkową trudność stanowiła znaczna pokrywa śnieżna.
Oczywiście im większy wysiłek, tym większa radość, dlatego zdobywaniu Żurawiej Góry towarzyszyły uśmiechy na twarzy. Młodzież weszła zboczem stromym (zachodnim), natomiast starsi łagodniejszym (południowym). Wszyscy wysłuchali legendy o żurawiach, opowiedzianej przez prezesa LGD, a chętni przystąpili do zawodów biegowych. Na górę najszybciej wbiegł Ariel Kasiński.
Po krótkim odpoczynku piechurzy rozdzielili się. Zgodnie z zapowiedziami, kilkunastoosobowa grupa wybrała powrotny szlak w kierunku Drzewicy, reszta ruszyła dalej na północ. Jeszcze podkręciła tempo i na dziewiątym kilometrze dotarła do krzyża stojącego na rozstaju leśnych dróg. Tu nastąpił kolejny postój, podczas którego dominowały wesołe zabawy na śniegu.
Trasa powrotna obejmowała szlak LGD (na dziesiątym kilometrze tempo było najszybsze - 1 km w ciągu 7 min i 52 s), a później - od wysokości Żurawiej Góry - odcinki w kierunku Dąbrówki i Drzewicy. Na metę usytuowaną na skraju lasu przy ul. Północnej grupa dotarła dokładnie o godz. 14.00. Jak się okazało, pokonała 16,7 km, notując czas 3 godz. i 9 min (bez wliczania przerw na odpoczynek) ze średnią prędkością 5,3 km/h.
Dzięki strażakom OSP w Dąbrówce rozpalono ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaski. Rozegrano także konkurencję rzutu jajkiem w parach. Emocji i śmiechu nie brakowało. Ostatecznie wygrała drużyna Daria Urbańczyk - Antek Kwaśniak.
Podczas oficjalnego podsumowania bardzo udanej imprezy nagrodzono zwycięzców i uhonorowano najmłodszych uczestników - Lenkę Kucharczyk i Mateusza Mazura (rocznik 2010). Wśród wszystkich piechurów rozlosowano sprzęt sportowo-turystyczny ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta, gadżety promocyjne oraz kupony na zakup słodyczy.
Już na zakończenie prezes Krzyżanowski zaprosił na kolejny pieszy rajd, który odbędzie się wiosną na trasie prowadzącej urokliwą doliną Brzuśni. LGD planuje również organizację spływu kajakowego, a być może i rajdu rowerowego. Zapowiada się aktywny rok.
Tekst opublikowany dzięki uprzejmości Tygodnika Opoczyńskiego.
 
16 lutego 2017r.

Szanowni Państwo

Niebawem ruszają nabory w ramach programu LEADER w nowej perspektywie finansowej. W związku ze zmianą przepisów dotyczących wyboru LGD, Gmina i Miasto Drzewica przystąpiła do LGD "Dolina Pilicy", aby jej mieszkańcy mogli składać wnioski w ramach przedmiotowych konkursów.
W związku z przystąpieniem do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Dolina Pilicy na lata 2014-2020, a co za tym idzie zamiarem ogłaszania naborów wniosków o powierzenie grantów w ramach projektów grantowych zapraszamy sołtysów, przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń, fundacji, jednostek sektora finansów publicznych, a także mieszkańców obszaru działania Stowarzyszenia Dolina Pilicy, na spotkanie informacyjne, dzięki któremu dowiedzą się Państwo jak skutecznie ubiegać się o pozyskanie środków na realizację zadań.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

Termin: 06.03.2017
Godzina: 16.00 - 20.00
Miejsce:
Regionalne Centrum Kultury
ul. Stawowa 27 A
26-340 Drzewica


Zobacz plan spotkania [.pdf]

Zobacz informacje o spotkaniu [.pdf]

 
1 lutego 2017
Walentynkowy rajd pieszy

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski
oraz Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” zapraszają wszystkich miłośników pieszych wędrówek na „Walentynkowy Rajd Pieszy”, który odbędzie się w sobotę, 11 lutego 2017 r.

Organizatorzy zaplanowali 2 trasy: 15 i 12 – kilometrową. Szlak wiodący głównie terenami leśnymi powinien okazać się bardzo atrakcyjny dla wszystkich uczestników rajdu. Na uczestników rajdu jak zwykle czekają atrakcje w postaci konkursów sportowych, czy wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Zgłoszenia udziału w rajdzie przyjmowane są do 9 lutego (czwartek), godz. 12.00, start 11 lutego, godz. 10.00 na Orliku. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Opoczyński TOP. Szczegóły dotyczące rajdu znajdą Państwo w załącznikach.

Serdecznie zapraszamy!Do pobrania:

 
« PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie »

Strona 2 z 24

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Kalendarz

wrzesień 2018
pwścpsn
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

LGD w TVP